new arrivals

Sauvignon Hermes

Novinka

Sauvignon Hermes je jiskrné víno zelenožluté barvy s platinovými odlesky a vysokou viskozitou. Vůně je čistá, svěží a připomíná citrusové plody. Chuť je plná, harmonická, doplněná šťavnatou kyselinou. Víno s dlouhým závěrem a potenciálem k dalšímu zrání v láhvi.

More details

4 balení

860 Kč s DPH

Hermes je označení pro nejvyšší řadu bílých vín z Gala vinařství (podle vinice Hermesdorfen). Pro vína řady Hermes jsou vybírány hrozny z těch nejlepších poloh. Vína zrají na nových nebo starších dubových a akátových sudech a v průběhu zrání jsou 10 měsíců míchány na jemných kvasničních kalech. Po nalahvování se víno nechává zrát několik měsíců v lahvích.

Vinice se rozkládají na jižních a jiho-západních svazích vyjímečného terroir Pálava. Hrozny jsou sklizeny pouze ručně a pro tuto řadu jsou vybrány ty z nejlepších částí jednotlivých tratí.

Ve sklepě: rychlé zpracování, 12 hodin naležení na rmutu, Sauvignon Hermes zraje 10 měsíců na nových 228 l dubovo-akátových sudech (1/3) a v nerezových tancích (2/3). V průběhu zrání mícháme 10 měsíců na jemných kvasničních kalech. Poté víno zraje min. 6 měsíců v láhvi.

doporučená doba zrání v lahvi: 3-6 let

Obsah cukrusuché
OdrůdaSauvignon
Barvabílé
Typtiché
Obsah alkoholu13,5%
VinařstvíGala vinařství
ZeměČeská republika
OblastMorava

Podobné produkty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit

Product successfully added to the product comparison!